Obróbka ścierna januszvarts 17 maja 2023

Obróbka ścierna

Optymalizaja procesów spawania

Oferujemy szeroki wachlarz usług dla firm, które posiadają, lub chcą posiąść zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, w tym:

  • programowanie robotów
  • projektowanie przyrządów spawalniczych
  • parametryzacja procesów spawania
  • rozbudowę/przebudowę stanowisk i linii spawalniczych
  • skracanie czasów cykli
  • szkolenia
Technologie spawalnicze
Touchsense

Dzięki TouchSense możliwa jest do określenia dokładna pozycja elementu przed rozpoczęciem procesu spawania spoin pachwinowych i spoin doczołowych. Określenie pozycji startowej i końcowej następuje na podstawie kontroli elementu spawanego za pomocą drutu lub dyszy gazowej. Po przekazaniu sygnałów do robota może on obliczyć dokładną ścieżkę spoiny.

Semitracking

Odpowiada za rozpoznawanie różnic wymiarów elementów i ich zamocowania w trakcie spawania,
w rezultacie czego otrzymywana jest perfekcyjna spoina bez poprawek.
Poprzez ruchy wahadłowe robot sam koryguje przebieg spoiny, dzięki ścieżka spoiny jest zawsze dokładnie śledzona. Zapobiega to błędom spawania związanym z tolerancjami mocowania i elementów.

Teachmode

Tryb TeachMode jest przydatny podczas programowania w robocie pozycji spoin.
Sprawia, że programowanie staje się bardziej efektywne i dużo łatwiejsze.
Rewersyjny ruch drutu zapobiega zginaniu drutu przy niepożądanym zetknięciu z elementem.
Ustawiony wolny wylot drutu pozostaje przy tym zawsze taki sam.

Wiresense

Różnice w wymiarach elementów, nieregularne szczeliny czy tolerancje mocowania, mogą w produkcji zrobotyzowanej wpłynąć na efekt idealnej spoiny. Częściowo nawet minimalne różnice lub nieprecyzyjne przyrządy mocujące wpływają negatywnie na rezultat spawania.
Dzięki technologii WireSense te problemy należą do przeszłości.

Wsparcie Techniczne

Dokładamy wszelkich starań, aby roboty kompleksowo wspierały działania Twojej firmy i pracowały z maksymalną efektywnością. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie. Dodatkowo prowadzimy konsultacje techniczne w zakresie doboru metody spawania, projektowania przyrządów spawalniczych, zakupu materiałów dodatkowych etc. Posiadamy własne know-how, z którego korzystamy podczas rozwijania i optymalizacji procesów oraz robotyzacji spawania. Poprzez świadczone usługi, pomagamy Klientom spełniać restrykcyjne wymogi stawiane procesom spawalniczym. Prowadzimy również profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanego sprzętu oraz przeglądy okresowe wraz z wymianą materiałów eksploatacyjnych. Oferujemy skrojone na miarę oczekiwań kontrakty gotowości serwisowej, które mogą łączyć w sobie wsparcie technologiczne z serwisowym.